Митниця та iPhone (і вся Apple продукція)

mito-apple-iphone

Нещодавно почав замовляти айфони із США. І стикнувся з тим, що телефони затримують на митниці на досить тривалий час. Прочитав купу інформації на різних сайтах, блогах і форумах. І розповім вам в чому справа.

На початку літа дві компанії ASBIS та ERC, які є офіційними імпортерами продукції Apple в Україні, вирішили монополізувати ринок техніки Apple в Україні. Їх ексклюзивне право на імпорт техніки Apple закріплено в Митному реєстрі об’єктів прав інтелектуальної власності. А це означає, що ніхто не може ввести айфони, макбуки та іншу техніку без попередньої згоди цих компаній.

На практиці виглядає це так. Ви замовили собі iPhone 5s із США. Приїде він в Україну потрапить на митницю і … і щоб ви могли подумати? І він буде просто там лежати, просто так лежати 10 робочих днів, поки дві вище згадані компанії не дадуть згоду для його ввезення. Плюс після цього, вам потрібно чекати розмитнення, яке триватиме ще від 5 до 45 днів. На власній практиці, мій айфон пролежав рівно 30 днів з моменту ввезення в нашу країну.

А тепер про як обійти такі обмеження. Ваш айфон (або щось інше від епл) не буде чекати такого тривалого розмитнення, якщо ви придбаєте товар який буде коштувати менше 150 євро (зараз це 165 доларів), це максимальна сума яка дозволена для возу без розмитнення, і дозволу не потрібно чекати. Тоді ви отримаєте своє замовлення швидше ніж за 5 днів, з моменту потрапляння на митницю. А якщо все таки захотіли щось дорожче, то заплатите 30% мита від суми перевищення, ну і почекаєте трошки, так днів 20, ну максимуму 45.

Ось таким чином ASBIS та ERC вирішили очистити Україну від сірих айфонів, ну і збагатити себе. Без цього ж ніяк в нашій країні, виживають як можуть.

2 thoughts on “Митниця та iPhone (і вся Apple продукція)

  1. “ексклюзивне право на імпорт техніки Apple закріплено в Митному реєстрі об’єктів прав інтелектуальної власності.”

    Жесть, як вони омудрилися таке зробити?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *