Найбільше страждають від вірусів смартфони на Android

Найбільше страждають від вірусів смартфони на Android

“Лабораторія Касперского” опублікувала статистику мобільних загроз у 2012 році. Вірусорозробники цього року були сконцентровані на операційній системі Android. Це й не дивно, так як ця операційна система має дуже велику популярність серед користувачів.

99% шкідливих програм припадає саме на платформу Android

TOP 10 вірусів для Android

Найбільш поширені загрози на Android-смартфонах можна розділити на 3 основні групи: SMS-троянці, рекламні модулі та експлойти для отримання прав root на смартфоні.

Найпоширеніші віруси на Android

Найпоширенішими з них виявилися SMS-троянці, які націлені, в основному, на користувачів з Росії. У цьому немає нічого дивного, враховуючи давню популярність подібних шкідливих програм серед російських вірусних розробників. Дорогі SMS-повідомлення залишаються способом заробітку № 1 серед “мобільних” кіберзлочинців.

Другу групу мобільних погроз складають рекламні модулі Plangton і Hamob. Перше сімейство не дарма виявляється як Trojan.Plangton зустрічається в безкоштовних додатках і дійсно показує рекламу, проте в ньому є ще й функціонал зміни стартової сторінки браузера. Стартова сторінка при цьому змінюється без попередження та згоди користувача, що вважається шкідливим поведінкою. Що ж стосується Hamob, то як AdWare.AndroidOS.Hamob виявляються додатки, які видають себе за будь-які корисні програми, а насправді лише показують рекламу користувачеві.

І, нарешті, третя група. До неї відносяться різні модифікації експлойтів для отримання прав root на смартфонах з ОС Android різних версій.

Така популярність експлойтів обумовлена, зокрема, тим, що різноманітні модифікації бекдорів з різних сімейств, число яких за останній рік зросла, використовують одні й ті ж модифікації експлойтів для підвищення привілеїв (прав root на пристрої).

Реклама: Ви любите риболовлю? Тоді продажа эхолотов в самаре має вас зацікавити, так як ехолот значно полегшує риболовлю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *