Подорож в Угорщину. Екскурсія Будапешт.

Парламент Будапешту ввечері

Нещодавно відвідав Угорщину. І хочу написати кілька слів про подорож в столицю – Будапешт.

Дорога. Подорож на автобусі не дуже зручна. Зі Львова відстань до Будапешта – 580 км. З них 290 км по Україні. Зі Львова до Стрия дорога хороша, а далі до кордону одні ями.

Проходження кордону. На українському кордоні заходить прикордонник з автоматом і рахує кількість пасажирів в автобусі. Через кілька метрів вже буде безпосередньо пункт пропуску через кордон. Там вже звіряються фото з паспорта і забирають паспорти пасажирів. Через 15-20 хв. їх віддають.

Далі угорський кордон. Там же зайде суворий угорський прикордонник. Запитає чи є алкогольні напої і сигарки. Всі повинні показати ці товари. В нашому автобусів курців попросили вийти із сумками які були в салоні.

Далі довга дорога до Будапешту. Кілька санітарних зупинок на заправках і легкий перекус. Розрахунок в магазинах відбувається в національній валюті – форинти або у євро. В банкоматах можна також знімати одночасно дві різні валюти. Але при знятті євро дуже велика комісія і конвертація.

При в’їзді в місто вже видніються великі і красиві будинки. Найперше що впало в око це будинок купальні Сечень. Купаньні – це візитна картка Будапешту та й усієї Угорщини. Купальні це цілий комплекс який складається з кількох басейнів із мінеральною водою.

Парламент Будапешту над Дунаєм Парламент Будапешту з двору
Найкрасивіша будівля в центрі міста – це будівля Парламенту – найбільша в Угорщині: в ньому 691 приміщень, 29 сходів і 10 дворів.

Центр міста можна оглянути якщо піднятися на оглядовий майданчик гори Геллерт. Тут все місто як на долоні. З гори видно річку Дунай і величну будівлю Парламенту.

Вигляд на Дунай з Гори Гелерт

Ввечері рекомендую прогулянку по Дунаю на кораблику. З річки відкривається дуже гарна панорама на вечірнє місто. Надзвичайно красива будівля парламенту, яка підсвічується жовтими вогнями і складає враження що будівля покрита золотом. Також кораблик пропливає 9 різних за стилем мостів зі святковою ілюмінацією.

Угорщина славиться ще і своїми винами. Тут є кілька виноробних регіонів. Один з них я відвідав. Єгер – один з центрів угорського виноробства. Тут є окрема вулиця де знаходиться дуже багато винних погребів, де можна продегустувати вино та придбати для себе те яке сподобалося.

Будапешт дуже приємно вразив, емоції просто переповнювали. Є на що подивися, одного дня мало щоб все побачити. Дуже рекомендую відвідати це місто.

One thought on “Подорож в Угорщину. Екскурсія Будапешт.

  1. Скільки часу їде автобус зі Львова до Будапешта? Мабуть дуже довго, я би так не їхав. Я до Будапешта їхав по крайній мірі трьома способами:
    1. Поїздом зі Львова до Чопа, потім поїздом з Чопа до Захоні (квиток купляється в Чопі в касі), потім поїздом з Захоні до Будапешта.
    2. Поїздом зі Львова до Ужгорода, з Ужгорода автобусом до Кошице, потім з Кошице автобусом до Будапешта.
    3. Літаком зі Львова до Братислави, з Братислави автобусом до Будапешта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *