Вірус. Вашу сторінку ВКонтакте заблоковано за підозрілу активність?

vk_virus_MAN4920-na-nomer-9394

Нещодавно допомагав своєму другу відкрити доступ до соціальної мережі ВКонтакте. Вже тиждень він не міг зайти в соцмережу. При спробі увійти з’являлося повідомлення про тимчасове замороження сторінки за нібито підозрілу активність. Така сторінка насправді існує. Перевірити справжність цієї сторінки дуже просто.

Головна сторінка для входу російськомовна і якщо вибрати іншу мову, то нічого не зміниться. А насправді ці всі мови працюють. Далі якщо ви спробуєте увійти ви побачите сторінку на якій потрібно увести ваш номер. Але там буде вказано Росія. А ми живемо в Україні, тому вибираємо Україна. А тут нас чекає сюрприз. На сторінці з’являється ще такий текст:

Вам необходимо отправить SMS с текстом MAN4920 на номер 9394.

А внизу вибір країни та місце для вводу коду. Ні в якому разі не відправляйте смс. Запам’ятайте, ВКонтакті ніколи не просить вас відправляти СМС, вони самі вам приходять!

Як же це виправити? Все дуже просто. Потрібно відредагувати файл hosts та перевірити комп’ютер на віруси.

Чистимо файл hosts. Він знаходиться за адресою C:\WINDOWS\system32\drivers\etc. Відкриваємо його звичайним блокнотом. І якщо у вас дійсно цей вірус, що тут описується, то у файлі буде купа IP і сайтів, які переадресовують ВКонтакте (та напевно, ще декілька популярних соцмереж) на фейкові сайти. Вам потрібно видалити вміст файлу hosts і вставити наступне:

127.0.0.1 localhost

Потім потрібно зберегти файл та перезавантажити комп. Після цього все має працювати. Обов’язково проскануйте комп’ютер на віруси.

Щоб знову не трапилося такого, не переходьте за підозрілими посиланнями, які вам надсилають у мережі і використовуйте програму антивірус.

13 thoughts on “Вірус. Вашу сторінку ВКонтакте заблоковано за підозрілу активність?

  1. Креативний вірус.
    Я впевнений, що автотри його допиляють нормально. Навіть за креативність заплатив би їм долар-другий (але СМС певно дорогущі) 🙂

  2. Да, вирус креативный. неужели кто-то повелся? Пришёл похожий, но касался mail.ru моего мира. Там надо было срочно в течении получаса. Потом спамера, естественно удалили. А подписался он как Администратор Мэйл.

  3. блін в мене стора просто тупо заморозилась там відновити доступ я навіть не можу воно говорить шо завтра в 15:22 сторінка сама розморозиться – це правда ?

    • Так, в більшості випадків це правда. Можливо ви багато відправляли однотипних повідомлень, тому і заморозили вашу сторінку.

    • Наталія, спробуйте зайти з іншого комп’ютера. Якщо ви зможете зайти на свою сторінку, тоді треба знайти і видалити вірус з вашого комп’ютера.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *