Як очистити пам’ять на iPhone?


Пам’ять смартфону це, – один з найважливіших лімітованих ресурсів пристрою.  З часом у всіх користувачів смартфонів засмічується пам’ять їхніх пристроїв. Це стосується смартфонів як на операційній системі Android так і iPhone на iOS.

З виходом нових моделей смартфонів, з’являються нові програми, а також оновлюються вже існуючі додатки. З часом вони займають все більше пам’яті. А з роками їх накопичується дуже велика кількість. Особливо це питання болюче для власників телефонів Яблучного бренду з об’ємом пам’яті 16 гб.

Зазвичай найбільше пам’яті в телефоні займають фото/відео та додатки. З кожним новим айфоном збільшується кількість мегапікселів, якість фото, і відповідно вага самих файлів. Видаляючи фото, відео, програми, ігри пам’яті багато не звільняється. А все тому що у айфонах є ще кілька додаткових фішок, про які мало хто знає, але ви дізнаєтеся далі у статті. 

Починаючи з ios 10 в айфонах з’явилася папка куди потрапляють фото після видалення, вона має назву «Недавно видалені», це своєрідна звична корзина на ПК у віндовс. Відповідно, коли видаляєте фото з галереї, пам’ять не звільняється поки ви ще не очистите корзину, або пройде 30 днів з моменту коли ви натиснули на кнопку із зображенням смітника.

Другий варіант як звільнити пам’ять на айфон – це месенджери. Що таке месенджер? Це програма для спілкування, обміну фото/відео, документами та іншими файлами. При перегляді файлів, які вам підправленні, вони автоматично зберігаються в пам’яті вашого пристрою. Якщо в телефоні на андроїд ці файли можна побачити через файловий менеджер, то в ios доступу до файлової системи не має. Відповідно побачити і видалити такі файли неможливо. Такі дані займають значний об’єм на вашому смартфоні.

Видалити дані з месенджерів не можна з налаштувань сховища айфон. Видалити ці дані можна тільки повністю видаливши додаток або очистивши дані переписок конкретного менеджера. Якщо видаляти весь месенджер, то після видалення його знову потрібно завантажити та активувати. На це піде трохи більше часу ніж очистити дані з програми.

Як видалити дані з месенджерів в iPhone, я покажу на прикладі популярних месенджерів, такі як Viber та Telegram.

Як видалити документи і дані з Viber? Для цього заходимо в додаток вайбер -> додатково -> медіа -> зберігати фото/відео, тут вибираємо тиждень або місяць. При цьому всі фото/відео які зберігаються у ваших чатах більше часу який ви вибрали – видаляються.

Як видалити документи і дані з телеграм? В додатку Telegram, тиснемо Налаштування -> Дані та сховище -> Використання сховища -> зберігати медіа. Тут так само вибираєте скільки зберігати фото/відео або музику у вашому телефоні.
Обов’язково збежіть всі потрібні вам дані, щоб випадково не видалити щось важливе.

Також деяку частину пам’яті вашого смартфону забирають файли з кеш пам’яті та тимчасові файли. Такі дані видаляються після вимкнення або перезавантаження вашого телефону. Відповідно якщо ви давно не вимикали ваш пристрій, то в ньому може зібратися багато таких даних.

Та на останок, декілька порад щодо економії та збереження вільного місця.

  1. Деякі месенджери дозволяють обрати якість та розмір фото для перегляду, враховуйте це. Також ця опція дозволяє економити мобільний трафік, що в рамках лімітованого тарифного плану, може мати чималу вагу.
  2. Якщо ви людина що живе у мережі, то скоріш за все ви не відчуваєте недостатку мобільного інтернету, так як розглядаєте це питання з розрахунком. Отже, хмарне сховище – це саме ваш варіант. У цьому питанні вам допоможуть такі додатки як Google Drive, Dropbox, MEGA, Яндекс.Диск та інші. Використовуючи такий підхід ви завжди будете мати вільне місце на телефоні та швидкий доступ до своїх файлів.
  3. Якщо ви мобільний фотограф та любите камеру свого смартфону, то наступна порада для вас. В налаштуваннях камери можна зазначити розмір фото та відео. Тобто виставити розмір не на 100%, а на 90%. Доречі якість фото від цього буде тільки краще.

Тепер, коли ви знаєте більше про пам’ять вашого смартфону, вибір варіанту за вами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *