Як вибрати відеокарту?

Відеокарта Asus GeForce GT 610

Нещодавно я розповідав про те що у мене почала глючити відеокарта. Я її прогрівав. І деякий час вона працювала, як колись, без збоїв. Але через тижні два вона знову почала проявляти свої глюки. Тому щоб не мучитися з нею, я вирішив придбати нову відеокарту. Як я вибирав відео карту читайте далі.

Так як в ігри я практично не граю, то мене було не важливо купувати супер круту відеокарту. Тому, перед тим, як купувати я переглядав багато відеокарт і порівнював їх параметри.

До основних параметрів відеокарти можна віднести: об’єм відеопам’яті, тип відеопам’яті, частота графічного процесора, частота пам’яті і ширина шини.

Я зупинюсь на двох головних параметрах – об’єм пам’яті та бітність (ширина шини).

Ті хто грають в ігри думають, що чим більший об’єм відеопам’яті тим краще. Але це не завжди так. Обсяг відеопам’яті мало впливає на продуктивність відеокарти. Чим більше об’єм відеопам’яті, тим більше даних в ній можна зберігати. У сучасних відеокартах зараз встановлюють 512 мб, 1, 2 та навіть 4 гігабайта відеопам’яті. Раніше були навіть 128 та 256 мб. Оптимальний варіант об’єму відеопам’яті це 1 гб.

Ширина шини – важливий параметр в продуктивності відеокарти. Вимірюється в бітах. Велика бітність шини пам’яті дозволяє передавати більшу кількість інформації з відеопам’яті в графічний процесор і назад. У сучасних відеокартах використовується ширина шини пам’яті 64, 128, 256 та 512 біт. Оптимальним варіантом вважається 128 та 256 біт.

Зрозуміло, чим кращі параметри відеокарти тим вона дорожча. Тому для себе я вибрав відеокарту GeForce GT 610 (на фото) з 1 гігабайтом пам’яті та шириною шини в 64 біта. І цій відеокарті навіть є підтримка DirectX 11. З такою відеокартою можна грати в Counter-Strike та навіть останню Need for Speed: Most Wanted, яка вийшла в кінці минулого року.

Давно хотіли зайнятися спортом, але комп’ютер не пускає? Тоді почніть із бігової доріжки, яку можна замовити на сайті http://my-komfort.net.ua/.

3 thoughts on “Як вибрати відеокарту?

  1. Тому що пропускної здатності шини пам’яті в сучасних комп’ютерах катастрофічно не вистачає для забезпечення нормального функціонування високопродуктивних відеокарт, то більшість із них мають власну пам’ять, яка використовується для зберігання необхідних у процесі роботи даних: текстур, вершин, буферів і т.п. Виходячи із цього, можна зробити висновок – чим більше у відеокарти обсяг пам’яті, тим більше її продуктивність (як люблять затверджувати маркетологи). Але це не завжди вірно! Звичайно, ситуації, коли більший обсяг пам’яті приводить до росту продуктивності в іграх, існують, але вони досить рідкі й стосуються в основному новітніх, гранично вимогливих до системних ресурсів ігор, що працюють у найвищих дозволах. А більшість масових ігор обмежує апетити певним обсягом пам’яті, і перевищення цього порога не приведе до збільшення продуктивності. Набагато більш важливими параметрами відеопам’яті є її продуктивність, тобто робоча частота й ширина шини. Ширина шини пам’яті, поряд з тактовою частотою, є найважливішим параметром, що визначають продуктивність відеопам’яті. Більша ширина дозволяє передавати більшу кількість інформації в одиницю часу з відеопам’яті в GPU і назад, що, природно, забезпечує більшу продуктивність відеокарти (за інших рівних умов). У сучасних відеокартах ширина шини пам’яті становить: a.для бюджетних відеокарт – 64 або 128 біт; b.для карт середнього рівня – 128 або 256 біт; c.для найдорожчих High-end відеокарт – від 256 до 512 біт. На відеокарту встановлюється відеопам’ять різних типів. У масових відеокартах найпоширеніша відеопам’ять типу DDR2 (і її трохи поліпшений варіант GDDR3), пропускна здатність якої подвоєна в порівнянні з DDR. Найбільш продуктивні відеокарти комплектуються відеопам’ятю GDDR4, яка крім того, що працює у два рази швидше, чим GDDR3, відрізняється зниженою напругою харчування, і, отже, зменшеним енергоспоживанням.

  2. Дуже багато корисної та цікавої інформації прочитав.А відеокарту дійсно потрібно підбирати з розумом, якщо Ви звичайно хочете, щоб Ваш комп*ютер працював добре.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *